شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز
تولید کننده انواع ورق های گالوانیزه
شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز
تنها تولیدکننده ضخیم ترین ورق گالوانیزه در منطقه غرب آسیا

چالشهای تولید

انتظار شما از سیاست گذاران و دولتمردان

صنعت فولاد کشور جزو صنایع استراتژیک کشور بوده و مدیریت تامین مواد اولیه این صنعت در اختیار دولت و شرکت‌های دولتی است. این شرکت‌ها منابع مالی قوی دارند و اگر رقابتی میان آن‌ها و بخش خصوصی شکل گیرد، قطعا بخش خصوصی توان رقابت با آن‌ها را نخواهد داشت و آسیب خواهد دید. تقاضایی که بخش خصوصی از دولت دارد این است که این شرکت‌های بخش خصوصی را در رقابت با بخش دولتی تنها نگذارد و به این بخش کمک کند.

باید توجه داشت که آینده اقتصاد کشور در اختیار بخش خصوصی خواهد بود و این بخش مسیر توسعه کشور را تعیین خواهد کرد. البته در برنامه‌های دولت مشارکت دادن بخش خصوصی در اقتصاد وجود دارد اما لازم است که این امر سرعت بیشتری نسبت به قبل داشته باشد و در عمل، جلوه بیشتری پیدا کند.

چالش تولید و ورق گالوانیزه

مهم‌ترین چالش حال حاضر شرکت، تامین مواد اولیه است. شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز برای تولید ورق گالوانیزه مواد اولیه خود را عمدتا از شرکت فولاد مبارکه تامین می‌کند. البته همان طور که گفته شد، شرکت در ابتدای بهره‌برداری و تولید خود قرار دارد و امیدواریم با کمک شرکت فولاد مبارکه، تامین مواد اولیه تسهیل و مقدار آن بیشتر از میزان حال حاضر شود تا ظرفیت شرکت خالی نماند. خوشبختانه خط تولید شرکت به خوبی طراحی شده است و در بخش فنی و تولید، با چالش خاصی مواجه نیستیم.

شرکت فولاد شهریار برنامه‌های توسعه‌ای متعددی را در دستور کار خود قرار داده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به احداث خط تولید ورق سرد اشاره کرد. علاوه‌براین، قصد داریم کوره آنیل را نیز به خط تولید اضافه کنیم تا ورق آنیل را نیز به عنوان یکی از بخش‌های تولید ورق‌های گالوانیزه داشته باشیم.

کاربردهای ورق گالوانیزه

ورق‌ گالوانیزه ضخیم با توجه به تازگی آن، در کشور ما تا حدودی ناشناخته است. در حالی که در صنایع پیشرفته دنیا، کاربردهای خاص خود را دارد و می‌تواند محصول مطمئنی برای صنایع مصرف‌کننده باشد. در حال حاضر، بسیاری از خانه‌های پیش‌ساخته به ویژه در مناطق دارای رطوبت بالا مانند بنادر و جزایر، مهم‌ترین محل مصرف این محصول هستند؛ زیرا ویژگی مقاومت نسبت به پوسیدگی و خوردگی در آب و هوای دارای رطوبت و همچنین سبکی ورق گالوانیزه باعث می‌شود انتخاب نخست این مصرف‌کنندگان، ورق گالوانیزه ضخیم باشد

دیگر کاربردهای مهم ورق گالوانیزه ضخیم در تولید گاردریل‌های کنار جاده‌ای، تانکرهای ضخیم، مخازن و… است. بنابراین جامعه هدف این نوع ورق‌های نسبتا گسترده است ولی به دلیل جدید بودن محصول یاد شده، باید اقداماتی را صورت داد؛ مهم‌ترین اقدامی که شرکت باید در حال حاضر انجام دهد، گسترش فرهنگ استفاده از ورق گالوانیزه ضخیم در کشور است و در این رابطه، فعالیت‌هایی به ویژه برای بازاریابی و شناساندن این محصول به جامعه هدف در حال انجام است.

مراحل انجام

  • ملاقات و قراداد
  • سفارش گیری
  • ساخت و تولید
  • تحویل

درحال تکمیل اطلاعات…

درحال تکمیل اطلاعات…

درحال تکمیل اطلاعات…

درحال تکمیل اطلاعات…

درمورد صنایع فولاد شهریار تبریز

شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز در سال 1391 در اداره ثبت شرکتهای استان آذربایجان شرقی، بعنوان شرکت سهامی خاص به شماره 34943 به ثبت رسیده و از همان سال، عملیات عمرانی این مجموعه در زمینی به مساحت 50.000 متر مربع در شهرک صنعتی آخولا در 30 کیلومتری شهر تبریز آغاز گردیده است.
جواز تأسیس کارخانه تولید ورق گالوانیزه گرم با ظرفیت 140.000 تن در سال اخذ و پس از انجام مطالعات مورد نیاز، جدیدترین دانش فنی حرفه فوق درخصوص تولید ورقهای گالوانیزه ضخیم انتخاب و اقدام به تهیه و مونتاژ و نصب ماشین آلات مربوطه گردیده است.
ویژگی ماشین آلات خط تولید فوق، امکان انجام عملیات گالوانیزاسیون پیوسته به روش غوطه وری گرم بر روی انواع ورق به ضخامت 0.4 تا 3.5 میلی متر را میسر میسازد.

اهداف و چشم انداز

شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز با هدف تأمین بخشی از نیاز صنایع منطقه و کشور، در زمینه تولید انواع ورقهای پوشش دار آغاز بکار نموده است. چشم انداز و برنامه کاری این شرکت، توسعه مجموعه جهت آماده سازی و تولید مواد اولیه و انجام فرآیندهای مختلف برای تولید انواع متنوع ورق و محصولات نهایی مورد استفاده در صنایع پایین دستی می باشد.
همچنین با توجه به موقعیت جغرافیایی کارخانه و مسقر شدن در شمالغرب کشور و با فاصله نزدیک به کشورهای همسایه شمالغرب کشور، چشم انداز صادرات محصولات با بهترین کیفیت به مشتریان خارجی نیز از اولویت های کاری این مجموعه می باشد. امید است با تلاش و همتی مضاعف، گامی در پیشبرد صنعت و اشتغال زایی منطقه و میهن عزیزمان برداشته شود.

نظرات مشتریان

سفارش آسان

درحال تکمیل اطلاعات...

نمونه های رایگان

درحال تکمیل اطلاعات...
صنایع فولاد شهریار تبریز

مشاوره رایگان

درحال تکمیل اطلاعات...

تحویل سریع

درحال تکمیل اطلاعات...

آمار و ارقام

0

رول تحویلی

0

ساعت کاری

0

پروژه انجام شده

0

رول تولید شده

گروه شرکت های پارس ساختار